AÇILAN TÜBİTAK ÇAĞRILARI

tübitak_çağrıları

1501-SANAYİ AR-GE DESTEK PROGRAMI” VE “1507-KOBİ AR-GE BAŞLANGIÇ DESTEK PROGRAMI” 2022 YILI 1. ÇAĞRILARI AÇILIYOR

KOBİ ölçeğindeki firmaların proje esaslı araştırma, teknoloji geliştirme ve yenilikçilik faaliyetlerinin desteklenmesi amacıyla Teknoloji ve Yenilik Destek Programları Başkanlığı (TEYDEB) tarafından yürütülen, 1501-Sanayi Ar-Ge Destek Programı  ve 1507-KOBİ Ar-Ge Başlangıç Destek Programı kapsamında her yıl Ocak ve Temmuz aylarında olmak üzere iki çağrı açılmaktadır.

TEYDEB 1501-Sanayi Ar-Ge Destek Programı ve 1507-KOBİ Ar-Ge Başlangıç Destek Programı 2022 yılı 1. dönem başvuruları  03.01.2022 tarihi itibariyle  https://eteydeb.tubitak.gov.tr adresinden alınmaya başlanacaktır.

Çağrı takvimi aşağıda verilmektedir.

1501 için Çağrı Takvimi

Çağrı Açılış Tarihi 03/01/2022
Ön Kayıt Başvurusu Son Tarihi (1, 2) 21/02/2022 (saat 17:00)
Çağrı Kapanış Tarihi (3) 04/03/2022 (saat 23:59)

1507 için Çağrı Takvimi

Çağrı Açılış Tarihi 03/01/2022
Ön Kayıt Başvurusu Son Tarihi (1, 2) 21/02/2022 (saat 17:00)
Çağrı Kapanış Tarihi (3) 02/03/2022 (saat 23:59)

Çağrı Takvimine İlişkin Notlar

  1.  Başvuru yapabilmek için kuruluş bazlı ön kayıt belgelerinin TÜBİTAK’a ulaştırılması gerekir.  Belirtilen tarih, gerekli evrakların TÜBİTAK’a evrak girişinin yapılacağı son tarihtir. Ön kayıt evrakları süresi içinde TÜBİTAK’a ulaşmayan başvurular işleme alınmaz.
    2.    Daha önce kuruluş bazlı ön kayıt onayı alan kuruluşlar tekrar kuruluş bazlı ön kayıt yaptırmayacak ve ön kayıt evrakı göndermeyecektir.
    3.    Proje önerilerini PRODİS üzerinden göndereceği son tarihtir. Gönderim için kuruluş bazlı ön kayıt onayı gerekir.

1501-Sanayi Ar-Ge Destek Programı 2022 yılı 1. Çağrı dokümanına ulaşmak için tıklayınız.

1507-KOBİ Ar-Ge Başlangıç Destek Programı 2022 yılı 1. Çağrı dokümanına ulaşmak için tıklayınız.

1501 Başvuru Formu ve Kılavuzu için tıklayınız.

1507 Başvuru Formu ve Kılavuzu için tıklayınız.

 

BİDEB 2223-YURT İÇİ BİLİMSEL ETKİNLİKLERİ DESTEKLEME PROGRAMLARI 2022 YILI 1. DÖNEM ÇAĞRILARI AÇILDI

TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı (BİDEB) tarafından yürütülen 2223-B Yurt İçi Bilimsel Etkinlik Düzenleme Desteği Programı, 2223-C Çok Katılımlı Uluslararası Etkinlik Düzenleme Desteği Programı ve 2223-D İkili İşbirliği Anlaşmaları Çerçevesinde Etkinlik Düzenleme Desteği Programı’na başvurular, 28 Ocak 2022 saat 17:30’a kadar BİDEB Başvuru ve İzleme Sistemi (ebideb.tubitak.gov.tr) üzerinden yapılabilir.

2223-B Yurt İçi Bilimsel Etkinlik Düzenleme Desteği Programı hakkında bilgi almak ve çağrı duyurusuna ulaşmak için tıklayınız.

2223-C Çok Katılımlı Uluslararası Etkinlik Düzenleme Desteği Programı hakkında bilgi almak ve çağrı duyurusuna ulaşmak için tıklayınız.

2223-D İkili İşbirliği Anlaşmaları Çerçevesinde Etkinlik Düzenleme Desteği Programı hakkında bilgi almak ve çağrı duyurusuna ulaşmak için tıklayınız.

 

BİDEB 2224-BİLİMSEL ETKİNLİKLERE KATILIMI DESTEKLEME PROGRAMLARI 2022 YILI 1. DÖNEM ÇAĞRILARI AÇILDI

TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı (BİDEB) tarafından yürütülen 2224-A Yurt Dışı Bilimsel Etkinliklere Katılımı Destekleme Programı ve 2224-B Yurt İçi Bilimsel Etkinliklere Katılımı Destekleme Programı’na başvurular 28 Ocak 2022 saat 17:30’a kadar BİDEB Başvuru ve İzleme Sistemi (ebideb.tubitak.gov.tr) üzerinden yapılabilir.

2224-A Yurt Dışı Bilimsel Etkinliklere Katılımı Destekleme Programı hakkında bilgi almak ve çağrı duyurusuna ulaşmak için tıklayınız.

2224-B Yurt İçi Bilimsel Etkinliklere Katılımı Destekleme Programı hakkında bilgi almak ve çağrı duyurusuna ulaşmak için tıklayınız.

 

PROF. DR. AZİZ SANCAR YURT DIŞI DOKTORA SONRASI ARAŞTIRMA BURS PROGRAMI BAŞLADI!

Doktora Sonrası Genç Araştırmacılarımızı desteklemeye devam ediyoruz. Nobel Kimya Ödüllü Bilim İnsanımız Prof. Dr. Aziz SANCAR’ın danışmanlığında doktora sonrası araştırmalar yapmak üzere bilim insanlarımız desteklenecektir. Desteklenecek bursiyerler bizzat Prof. Dr. Aziz SANCAR’ın laboratuvarında araştırmalarını gerçekleştirecektir. Prof. Dr. Aziz SANCAR Yurt Dışı Doktora Sonrası Araştırma Burs Programı 2022 yılı başvuruları 4 Ocak 2022’de başladı. Detaylar için web sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

TÜRKİYE SAKURA BİLİM DEĞİŞİM PROGRAMI KATILIMCI ÜLKELERİ ARASINDA YERİNİ ALDI!

2014 yılından itibaren her yıl gerçekleştirilen Sakura Bilim Değişim Programı (Sakura Science Exchange Programme) uluslararası öğrenci, araştırmacı ve uzmanların kısa dönemde Japonya’daki üniversite, araştırma enstitüleri, kamu kurumları ve özel şirketler bünyesinde eğitim alarak Japonya’nın bilimsel araştırmaları ve Japonya’daki teknolojik gelişmeler hakkında bilgi edinmeleri amacıyla Japonya Eğitim, Kültür, Spor, Bilim ve Teknoloji Bakanlığı’nın (MEXT) desteğiyle Japonya Uluslararası Bilim ve Teknoloji Ajansı (JST) tarafından yürütülmektedir.

Programın yürürlüğe girdiği 2014 yılından itibaren 2019 yılına kadar olan sürede farklı kariyer seviyelerinden 33.000’i aşkın öğrenci, akademisyen ve uzman programdan faydalanmıştır. Program kapsamında Doğa Bilimleri ile Sosyal ve Beşeri Bilimler alanlarında eğitimler verilmektedir.

Programdan 40 yaş ve altındaki öğrenci (lise, üniversite, yüksek lisans, doktora/post- doktora düzeyi), akademisyen ve araştırmacılar ile bilim ve teknoloji alanlarındaki kuruluşlarda görevli yetkililer faydalanabilmektedir.

Türkiye’deki öğrenci, akademisyen ve uzmanlar da 2022 yılından itibaren programdan faydalanabileceklerdir.

Sakura Bilim Değişim Programı Web Sayfası için tıklayınız.

Sakura Bilim Değişim Programı Tanıtım Kitapçığı için tıklayınız.

Sakura Bilim Değişim Programı Tanıtım Videosu için tıklayınız.

Sakura Bilim Değişim Programı Türkçe Bilgi Notu için tıklayınız.

 

TECH-INVESTR FONLARININ YATIRIMLARINA İLİŞKİN DUYURU

1514 Tech-InvesTR Girişim Sermayesi Destekleme Programı kapsamında, Collective Spark, Diffusion Capital Partners (DCP), 500 Startups İstanbul Fund II Girişim Sermayesi Fonu ve Gedik Portföy Yönetimi Anonim Şirketi Boğaziçi Ventures Girişim Sermayesi Yatırım Fonu ile Hazine ve Maliye Bakanlığı arasında fona katılım protokolü imzalanmış ve fonlar kurulmuştur. Fonlara katılan Teknoloji Geliştirme Bölgeleri ve Teknoloji Transfer Ofisleri ile TÜBİTAK arasında proje sözleşmeleri imzalanmıştır. Bu çerçevede, TÜBİTAK’ın 26,75 Milyon TL, Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın yaklaşık 330 Milyon TL kaynak aktarmayı öngördüğü Program kapsamında ulusal ve uluslararası yatırımcıların taahhüt ettiği tutarlarla birlikte TÜBİTAK katkısının yaklaşık 63 katı büyüklüğündeki yaklaşık 1.7 milyar TL’lik kaynak ülkemizde teknoloji tabanlı girişimlere aktarılmaya başlanmıştır. Kurulan 4 fon yatırımlara başlamış olup, bu fonların yatırım yaptığı teknoloji tabanlı girişimlere ilişkin ayrıntılı bilgilere buradan ulaşılabilmektedir.

YAZIYI PAYLAŞ

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp

Sosyal Medya hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın!

Güncel Haberler ve Duyuruları kaçırmamak için kayıt olun.