AÇILAN TÜBİTAK ÇAĞRILARI

TÜBİTAK_cagri

BİDEB 2224-C ULUSLARARASI ANLAŞMALAR ÇERÇEVESİNDE YURT DIŞINDAKİ BİLİMSEL ETKİNLİKLERE KATILIMI DESTEKLEME PROGRAMI YENİ DÖNEM ÇAĞRISI BAŞVURUYA AÇILIYOR

BİDEB 2224-C Uluslararası Anlaşmalar Çerçevesinde Yurt Dışındaki Bilimsel Etkinliklere Katılımı Destekleme Programı kapsamında; Nobel ödüllü bilim insanları ile lisans veya lisansüstü eğitimlerine devam eden öğrenciler ile doktora dereceli genç araştırmacıları; ders, panel ve seminerler gibi çeşitli platformlarda buluşturmayı amaçlayan “Lindau Nobel Ödüllü Bilim İnsanları Toplantıları”na katılım için destek verilmektedir.

Ekonomi alanında 23-27 Ağustos 2022 tarihleri arasında düzenlenecek “The 7th Lindau Meeting on Economic Sciences” etkinliği için lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri ile doktora sonrası genç araştırmacıların başvuruları kabul edilecektir. Başvurular 13-24 Aralık 2021 tarihleri arasında BİDEB Başvuru ve İzleme Sistemi (https://e-bideb.tubitak.gov.tr) üzerinden çevrim içi alınacaktır.

Başvuru koşulları ve yeni çağrıyla ilgili ayrıntılı bilgiye internet sayfasından ulaşabilirsiniz.

 

TÜBİTAK – CNRST (FAS) İKİLİ İŞBİRLİĞİ ÇAĞRISI AÇILDI

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) ile Fas Ulusal Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Merkezi (CNRST) arasında mevcut İşbirliği Protokolü çerçevesinde ikili işbirliği proje çağrısı açılmıştır. Çağrı kapsamında seyahat desteği sağlanacaktır.

Çağrı kapsamında desteklenecek projelerin aşağıdaki tematik alanlara yönelik olması gerekmektedir:

  • Temel ve Uygulamalı Bilimler
  • Mühendislik
  • Sosyal ve Beşeri Bilimler
  • Yenilenebilir ve Sürdürülebilir Enerji
  • Sağlık Bilimleri

Başvuru Tarihleri: 10 Aralık 2021 – 4 Mart 2022

TÜBİTAK E-imza Sürecinin Tamamlanması: 11 Mart 2022

TÜBİTAK’a yapılacak proje başvurularının elektronik başvuru sistemi üzerinden yapılması gerekmektedir.

Çağrı ile ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

 

2547 TÜBİTAK – NASRI (ARNAVUTLUK) İKİLİ İŞBİRLİĞİ ÇAĞRISI AÇILDI

TÜBİTAK ile Arnavutluk Bilimsel Araştırma ve İnovasyon Ulusal Ajansı (National Agency of Scientific Research and Innovation – NASRI) arasında açılan ikili işbirliği çağrısıyla iki ülkenin bilim insanları arasında gerçekleştirilecek olan ortak araştırma projeleri desteklenecektir. Çağrı, bilimsel ve teknolojik alanların tamamına açıktır.

Ortak araştırma projesi önermek isteyen Türkiye’deki bilim insanlarının projeyi birlikte gerçekleştirecekleri Arnavutluk’taki bilim insanlarıyla proje ortağı olarak anlaşmaları gerekmektedir. Tek taraflı proje başvuruları kabul edilmemektedir.

Türkiye’deki bilim insanları 9 Aralık 2021 – 9 Mart 2022 tarihleri arasında açık kalacak çağrıya başvurularını https://uidb-pbs.tubitak.gov.tr internet adresinden gerçekleştirebilmektedir. Çağrıya ilişkin ayrıntılı bilgilere çağrı metninden erişim sağlanabilmektedir.

YAZIYI PAYLAŞ

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Sosyal Medya hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın!