UFUK AVRUPA YAKLAŞAN ÇAĞRILAR

ufuk_avrupa

MSCA COFUND 2021 ÇAĞRISINA YÖNELİK ÖN DEĞERLENDİRME DESTEĞİ AÇILIYOR!

2021 yılı MSCA COFUND çağrısına başvuru yapacak olan kuruluşların başarı oranının artırılması amacıyla “TÜBİTAK Uluslararası İşbirliklerine Katılımı Özendirmeye Yönelik Destek ve Ödül Programlarına ilişkin Usul ve Esaslar” çerçevesinde yürütülmekte olan MSCA COFUND Ön Değerlendirme Desteği sunulmaktadır. Bölgesel, ulusal ve uluslararası burs programları oluşturmak veya var olan programlarını geliştirmek isteyen kuruluşlara proje önerilerini iyileştirmeleri için destek verilecektir.

Desteğe başvuru yapacak olan kuruluşların çağrı kapsamında Avrupa Komisyonu tarafından belirlenen ön koşulları sağlıyor olması gerekmektedir. Kuruluşlar MSCA COFUND 2021 yılı çağrısı için proje önerilerini Avrupa Komisyonu’na sunmadan önce, bu konulardaki başvuruları değerlendirme konusunda uzman kişi ve kuruluşlarca incelenmesi amacıyla MSCA COFUND Ön Değerlendirme Desteği ’ne başvurabilirler.

Destek, 10 Aralık 2021 saat 12:00‘de başvuruya açılacak olup desteğe son başvuru tarihi 3 Ocak 2022 saat 17:00dir. 2021 yılı çağrısı için her kuruluş bir kere destek başvurusunda bulunabilir. Başvurularınızı çevrimiçi olarak https://uidb-destekodul.tubitak.gov.tr/ adresinden gerçekleştirebilirsiniz.

Başvurular sistem üzerinden alındığı tarihten itibaren değerlendirme süreci başlar, bununla birlikte başvuru değerlendirme süresi 2-3 hafta alabilmektedir. Bu nedenle sağlıklı bir ön değerlendirme hizmeti alabilmeniz için başvuru son tarihinin beklenmemesi önerilmektedir.

Destek programı hakkındaki sorularınızı msca.ondeg@tubitak.gov.tr adresine iletebilirsiniz.

Desteğe ilişkin detayları bulabileceğiniz duyuru için tıklayabilirsiniz ve destek sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

 

UFUK AVRUPA’DA SOSYAL BİLİMLER ARAŞTIRMACILARINA YÖNELİK FIRSATLAR

ssh

Ufuk Avrupa Programı altında yer alan aşağıdaki farklı kümeler ve alanlarda yer alan sosyal bilimler odaklı çağrıların bir araya getirildiği doküman yayınlanmıştır. Dokümana ulaşmak için tıklayınız.

Kümeler

  • Küme 1: Sağlık
  • Küme 2: Kültür, Yaratıcı ve Kapsayıcı Toplumlar
  • Küme 3: Toplum için Sivil Güvenlik
  • Küme 4: Dijital, Endüstri ve Uzay
  • Küme 5: İklim, Enerji ve Mobilite
  • Küme 6: Gıda, Biyoekonomi, Doğal Kaynaklar, Tarım ve Çevre
  • Marie Skolodowska-Curie Aksiyonları
  • Avrupa Araştırma Konseyi
  • Katılımın Genişletilmesi ve Mükemmeliyetin Yayılımı

YAZIYI PAYLAŞ

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp

Sosyal Medya hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın!

Güncel Haberler ve Duyuruları kaçırmamak için kayıt olun.