HORIZON EUROPE YAKLAŞAN ETKİNLİKLER

ufuk_avrupa

“MADE İN EUROPE” ORTAKLIĞI PAYDAŞ TOPLANTILARI

Made in Europe Stakeholders Meeting

EFFRA (European Factories of the Future Research Association) tarafından “Made in Europe” Ortaklığı Paydaş Toplantıları düzenlenmektedir. İlki 26 Kasım’da, ikincisi 9 Aralık’ta yapılacak her iki toplantı da 10:00-12:30 (CET) saatleri arasında GoToWebinar üzerinden çevrimiçi olarak gerçekleşecektir. İki toplantının farklı odak alanları olacağı için her iki toplantıya da katılmanız tavsiye edilmektedir.

26 Kasım’da gerçekleşecek ilk toplantı “Üretimde Mükemmellik ve Hizmetler” konusuna odaklanacaktır.  Kayıt için tıklayınız.

9 Aralık’ta gerçekleşecek ikinci toplantı “Üretimde Çevresel ve Sosyal Sürdürülebilirlik” konusuna odaklanacaktır. Kayıt için tıklayınız.

Toplantılarda “Made in Europe” Ortaklığının gidişatı, kamuoyu görüşünün sonuçları ve gelecek yıllara ilişkin planları ele alınacaktır. Bu toplantılar, hem daha önce “Factories of the Future” Kamu – Özel Sektör Ortaklığında yer alan kuruluşlara, hem de  “Made in Europe” Ortaklığına katılmak isteyen yeni gelenlere yöneliktir.

 

POZİTİF ENERJİ BÖLGELERİ VE SÜRDÜRÜLEBİLİR ŞEHİRLER AĞ KURMA ETKİNLİĞİ 24 KASIM TARİHİNDE GERÇEKLEŞTİRİLECEK

enped logo

Bilindiği üzere Pozitif Enerji Bölgeleri ve Sürdürülebilir Şehirler (ENPED) 2021 çağrısı geçtiğimiz Ekim ayında açılmış olup son başvuru tarihi 24 Şubat 2022 olarak duyurulmuştur. Çağrı sekretaryasına iletilecek uluslararası proje başvurularının yanı sıra projelerde Türkiye’den yer alacak araştırmacılar tarafından TÜBİTAK’a ulusal proje başvurusu (https://uidb-pbs.tubitak.gov.tr) yapılması zorunlu tutulmuştur. Söz konusu çağrı kapsamında ülkemizden sunulacak proje önerileri, TÜBİTAK 1071 Uluslararası Araştırma Fonlarından Yararlanma Kapasitesinin ve Uluslararası Ar-Ge İşbirliklerine Katılımın Artırılmasına Yönelik Destek Programı kapsamında desteklenecektir.
Bu kapsamda, ENPED 2021 çağrısı hakkında genel bilgilendirmede bulunmak ve proje ortağı arayışında olan paydaşları bir araya getirerek potansiyel ortaklıklar üzerine birebir görüşmeler gerçekleştirmelerini sağlamak amacıyla JPI Urban Europe tarafından 24 Kasım 2021 tarihinde TSİ 15:30 ve 17:30 saatleri arasında bir Ağ Kurma etkinliği düzenlenecektir.
Etkinlik Takvimi aşağıda yer almaktadır. Diğer taraftan, B2Match Platformu aracılığıyla gerçekleştirilecek olan etkinliğe kayıt yaptıran katılımcıların profilleri 25 Şubat 2022 tarihine kadar açık tutulacak olup bu esnada çağrı kapanana kadar paydaşların birebir görüşmeleri sürdürebilmeleri planlanmaktadır.

JPI Urban Europe’un sitesinde yer alan haber metnine buradan ulaşabilirsiniz.

Ağ Kurma etkinliğine katılım için tıklayınız.

B2Match Platformuna giriş yapmak ve kaydolmak için tıklayınız.

Etkinlik Programı:

24 Kasım 2021, Çarşamba

15:30-15:40 (TSİ) Açılış Konuşması ve ENPED 2021 çağrısının tanıtımı

15:50-16:30 (TSİ) Birebir Görüşmeler (Her biri 20 dk sürecek şekilde toplamda 5 görüşme yapılabilecektir )

 

EIT HEI GİRİŞİMİ KAPSAMINDA AÇILACAK İKİNCİ ÇAĞRI İÇİN ÇEVRİMİÇİ BİLGİ GÜNLERİ DÜZENLENECEKTİR!

EIT Yüksek Öğrenim için İnovasyon Kapasitesinin Geliştirilmesi (Innovation Capacity Building for Higher Education – HEI) Girişimi için açılacak ikinci çağrı için Çevrimiçi Bilgi Günleri Düzenlenecektir!

EIT Yüksek Öğrenim için İnovasyon Kapasitesinin Geliştirilmesi (Innovation Capacity Building for Higher Education – HEI) Girişimi, yükseköğretim kurumlarının yenilikçiliği ve girişimciliği öğretme kapasitesini geliştirmesine yardımcı olur. Daha fazla bilgi için https://eit-hei.eu  sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Bu kapsamda EIT HEI amacını gerçekleştirmek üzere 18 Kasım 2021 tarihinde ikinci kez çağrıya çıkacaktır.

EIT HEI 2. Çağrısı için uygunluk, değerlendirme ve idaresine, ayrıca çağrının gerekliliklerinden olan inovasyon vizyonu aksiyon planı tasarlamaya ilişkin ayrıntılı bilgi vermek üzere 7, 8 ve 10 Aralık tarihlerinde çevrimiçi bilgi günleri düzenlenecektir. Etkinliklere kayıt olmak üzere https://eit-hei.eu/join-our-online-info-sessions-to-learn-more-about-hei-call-2/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

 

ÖZBEKİSTAN CUMHURİYETİ YENİLİKÇİ KALKINMA BAKANLIĞI TARAFINDAN INNOWEEK 2021 İSİMLİ ULUSLARARASI BİR ETKİNLİK DÜZENLENECEK

Innoweek

Özbekistan Cumhuriyeti Yenilikçi Kalkınma Bakanlığı (Ministry of Innovative Development of the Republic of Uzbekistan – MID Uzbekistan) tarafından, “International Week of Innovative Ideas – Innoweek 2021″ isimli bir etkinliğin, 22-27 Kasım 2021 tarihlerinde, sanal platform üzerinden çevrim içi olarak düzenlenmesi öngörülmektedir.

Innoweek 2021 Yeşil Teknolojiler, Yapay Zeka, Teknolojik Devrim ve Startup Ekosistemi konularını kapsamakta olup, söz konusu alanlarda işbirliği fırsatları oluşturulmasını amaçlamaktadır. Konuya ilişkin ayrıntılar için ekli tanıtım broşüründe yer alan irtibat bilgilerinden istifade edilmesi mümkündür. Konuya ilişkin ayrıntılı bilgilere https://www.innoweek.uz/ internet adresinden ulaşılabilmektedir.

 

UFUK AVRUPA SAĞLIK KÜMESİ ULUSLARARASI PROJE PAZARI KAYITLARI 31 OCAK 2022 TARİHİNE KADAR UZATILDI!

Horizon Europe Health Cluster Brokerage Event

Avrupa Komisyonu ve Bridge2HE Projesi tarafından 29 Ekim 2021 tarihinde Ufuk Avrupa Sağlık Kümesi 2022 Yılı Çağrıları Uluslararası Proje Pazarı çevrimiçi olarak düzenlenmiştir. Ortaklık kurma faaliyetlerini arttırmak amacıyla, etkinliğe kayıt tarihi 31 Ocak 2022 tarihine kadar uzatılmıştır. Söz konusu tarihe kadar ikili görüşmeler düzenlenebilecektir. Etkinlik, ilgili çağrılar kapsamında işbirliği yapmak isteyen tüm paydaşlara açıktır.

Proje pazarında, uluslararası araştırmacılar ve özel sektör temsilcileri ile çevrimiçi olarak buluşarak proje fikirlerinizi paylaşabilir, Ufuk Avrupa kapsamında işbirliği gerçekleştirebilirsiniz.

Etkinlik Sağlık Kümesi kapsamında aşağıdaki Destinasyonlara odaklanacaktır.

  1. Staying healthy in a rapidly changing society
  2. Living and working in a health-promoting environment
  3. Tackling diseases and reducing disease burden
  4. Ensuring access to innovative, sustainable and high-quality health care
  5. Unlocking the full potential of new tools, technologies and digital solutions for a healthy society
  6. Maintaining an innovative, sustainable and globally competitive health-related industry

Sağlık Kümesi 2022 yılı çağrıları hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

https://cluster-health-horizon-europe-brokerage.b2match.io/ linkinden kayıt yaptırarak etkinliğe katılım sağlayabilirsiniz.

YAZIYI PAYLAŞ

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp

Sosyal Medya hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın!

Güncel Haberler ve Duyuruları kaçırmamak için kayıt olun.