HORIZON EUROPE YAKLAŞAN ETKİNLİKLER

ufuk_avrupa

PERU ULUSAL BİLİM, TEKNOLOJİ VE TEKNOLOJİK YENİLİK KONSEYİ (CONCYTEC)- TAWA REVOLUTİON 4.0

Peru Ulusal Bilim, Teknoloji ve Teknolojik Yenilik Konseyi (CONCYTEC) ve Peru Ulusal Müzesi, TAWA Revolution 4.0 adlı bir fuar düzenleyerek 4. sanayi devriminin anlamını, kapsamını, zorluklarını ve günümüz dünyasına katkılarını halka anlatmayı planlamaktadır.

Bu çerçevede, CONCYTEC ülkemizden teknoloji ve yenilik alanında faaliyet gösteren şirket ve kuruluşları etkinlikte yer almaya davet etmektedir. Yapay zeka, büyük veri, nesnelerin interneti, sanal gerçeklik gibi konularda faaliyet gösteren ve etkinliğe katılım sağlamak isteyen kuruluşların 31 Ekim 2021 tarihine kadar Neydo Hidalgo (nhidalgo@concytec.gob.pe) ile iletişime geçmeleri beklenmektedir.

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

 

FİNLANDİYA SÜRDÜRÜLEBİLİR TEKSTİL GELİŞTİRME ETKİNLİĞİ 

Business Finland Kuruluşu, Finlandiya Tekstil ve Moda Birliği ve Finlandiya VTT Teknik Araştırma Merkezi ile, 7-8 Ekim tarihlerinde, moda markaları, tekstil üretim şirketleri ve ilgili araştırmacılara yönelik çevrimiçi bir etkinlik düzenleyecektir. Etkinliğin amacı, sahip oldukları büyüme potansiyeli ile iş fırsatları sunan Finlandiyalı ve küresel yatırımcıları, potansiyel müşteriler ve ilgili paydaşlarla bir araya getirmektir.

Konuşma dili İngilizce olacak ücretsiz etkinlikte, katılımcılar arasında işbirlikleri başlatmak için düzenlenen birebir eşleştirme toplantıları da gerçekleştirilecektir.

Etkinliğe kayıt için son kayıt tarihi 6 Ekim 2021’dir.

Kayıt ve detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. 

 

SÜRDÜRÜLEBİLİR ENERJİ HAFTASI (EUSEW) 25-28 EKİM TARİHLERİ ARASINDA ÇEVRİM İÇİ OLARAK GERÇEKLEŞTİRİLECEK!

AB Sürdürülebilir Enerji Haftası, “2030’a Doğru: Avrupa Enerji Sistemini Yeniden Şekillendirme” teması ile 25-29 Ekim 2021 tarihleri arasında çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek. İlki, 2006 yılında Avrupa Komisyonu tarafından başlatılan söz konusu etkinlik 2021 yılına kadar Avrupa KOBİ Yürütme Ajansı (EASME) tarafından yürütülmekte iken Nisan 2021 itibariyle Avrupa İklim, Altyapı ve Çevre Yürütme Ajansı (CINEA) tarafından organize edilmeye başlanmıştır.

Avrupa’daki yenilenebilir ve verimli enerji kullanımı konusunda en büyük politika konferansının gerçekleştirileceği etkinlik boyunca, Avrupa Komisyonu ve enerji alanındaki paydaşlar sürdürülebilir enerji konusuna odaklanacak ve yeni politik gelişmeler, iyi uygulamalar ile sürdürülebilir enerji fikirleri gibi konularda fikir alışverişinde bulunacaktır.

Etkinliğe katılım sağlamak, program hakkında detaylı bilgiye sahip olmak ve kayıt işlemlerinizi gerçekleştirmek için EUSEW sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

ÇEVRİMİÇİ SEMİNER “KORONAVİRÜS PANDEMİSİNİN SOSYO-EKONOMİK GÜÇLÜKLERİNE KARŞILIK VEREBİLMEK İÇİN ARAŞTIRMA & İNOVASYON İŞBİRLİĞİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ”

Koronavirüs

Avrupa Komisyonu, “Koronavirüs pandemisinin sosyo-ekonomik güçlüklerine karşılık verebilmek için Araştırma & İnovasyon (A&I) işbirliğinin güçlendirilmesi” başlıklı bir çevrimiçi seminere ev sahipliği yapıyor ve tüm dünyadan bilim camiasını ücretsiz etkinliğe katılmaya davet ediyor.

A&I projeleri dahil, COVID-19 ile ilgili araştırmaları takip eden katılımcılar, kuruluşlar ve bireysel araştırmacılar işbirliği kanalları yaratılmasının yanı sıra işbirliği önündeki engelleri de tartışmaya ve bir iletişim ağı oluşturmaya davet edilecek.

Çevrimiçi seminer 14 Ekim 2021 Perşembe  günü  Türkiye saati ile 14:30’da yapılacaktır. Etkinlik gündemi ve kayıt sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Küresel pandeminin sosyo-ekonomik boyutlarını ele almak üzere bilimsel işbirliğini desteklemek amacıyla yeni hayata geçirilen Koronavirus Küresel A&İ İşbirliği  Portalı katılımcılara tanıtılacak. Katılan konuşmacılar Koronavirüs pandemisi karşısında AB’nin A&İ çalışmaları, çağrıları ve finanse ettiği projelerin yanı sıra yeni girişimlere ilişkin değerli görüşlerini paylaşacaklar.

Seminer araştırma ve inovasyon alanında küresel işbirliğinin güçlendirilmesine ve Koronavirüs pandemisinin neden olduğu sosyo-ekonomik güçlüklerle mücadele edilmesine yardımcı olacaktır.

Siyasi karar alma sürecinin kalbinde bilim

Ekonomik, sosyal ve çevresel zorluklarla başa çıkmak için gereken bilgi giderek daha karmaşık bir hal alırken Avrupa Komisyonu, Corona virüsün sosyo-ekonomik yönlerinin yanı sıra doğa ve yaşam bilimleri gibi daha geniş kapsamlı araştırma alanlarına odaklanan araştırmacılara ve bağımsız araştırma kuruluşlarına fırsatlar sunan bir dijital merkez niteliğindeki Corona virüs Küresel Araştırma ve İnovasyon İşbirliği Portalı’nı (Coronavirus Global R&I Collaboration Portal) devreye soktu.

COVID-19 pandemisi, Avrupa ve ötesinde bilim toplumunu harekete geçirdi ve ciddi ölçüde bir veri alışverişi ve işbirliğini tetikledi. Dünya çapında, tüm bilgi alanlarından araştırmacılar, bilim insanları ve uzmanlar, pandeminin beraberinde getirdiği sosyo-ekonomik zorluklarla yüzleşmek için birlikte çalışıyor.

Şimdi Avrupa Komisyonu bilimi, karar alma süreçleriyle daha fazla entegre ederek ve araştırma verilerinin güvenirliğini, meşruiyetini ve bu verilere erişimi artırarak, küresel araştırma topluluklarını Koronavirüs pandemisinin sosyo-ekonomik yönlerinin ele alınması çalışmalarına katkıda bulunmaya davet ediyor.

Araştırmacıları ve inovasyon alanında çalışanları, Avrupa ve dünyadaki diğer araştırmacılarla bağlantı kurmak ve işbirliği fırsatlarını keşfetmek üzere Koronavirus Küresel Ar-Ge İşbirliği Portalı’nı ziyaret etmeye ve küresel A&İ topluluğunun bir üyesi olarak kaydolmaya davet ediyoruz.

Daha fazla bilgi için:

Dünyanın farklı bölgelerinden araştırmacıların kayıt yaptırabilmesi için: register for the event here.

Kaynak: Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu İnternet Sayfası  (https://www.avrupa.info.tr/tr/coronavirus-crisis/cevrimici-seminer-koronovirus-pandemisinin-sosyo-ekonomik-gucluklerine-karsilik)

YAZIYI PAYLAŞ

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp

Sosyal Medya hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın!

Güncel Haberler ve Duyuruları kaçırmamak için kayıt olun.