UFUK AVRUPA YAKLAŞAN ETKİNLİKLER

ufuk_avrupa

HAVACILIK-RAYLI SİSTEMLER- OTOMATİV KONULARI ULUSLARASI AĞ KURMA ETKİNLİĞİ-27-28 NİSAN 2022

speed match

Eskişehir Sanayi Odası, Avrupa İşletmeler Ağı Projesi kapsamında Avrupa Demiryolu İşbirliği Girişimi (ERCI), Avrupa Havacılık Kümeleri Ortaklığı (EACP) ve Avrupa Otomobil Kümeleri Ağı (EACN) işbirliğinde 27-28 Nisan 2022 tarihlerinde Havacılık, Raylı Sistemler ve Otomotiv sektörlerine yönelik Speed-Match Uluslararası İkili İş Görüşmeleri Programı organize edilecektir. Etkinlik online ve ücretsiz olarak gerçekleştirilecektir. Şuana kadar etkinliğe 25 ülkeden 300’e yakın firma kayıt yaptırmıştır.

Etkinlik, büyük şirketlere, KOBİ’lere, odalara, kümelere, yatırımcılara, kamu kurum ve kuruluşlarına, önceden planlanmış birebir toplantılar yoluyla iş ve teknoloji ortaklıkları kurma konusunda fırsat sağlayacaktır. İkili görüşmeler, her katılımcının müsaitlik durumuna, ilgi alanlarına ve hedeflerine göre 20şer dakikalık olarak planlacaktır.

Odak Konuları

•             Havacılık endüstrisi

Motor parçaları imalatı, yapısal parçalar, sac metal şekillendirme, alet ve mastar imalatı, hassas tornalama, kablo ve kablo demeti, özel işlemler, yüzey işleme, montaj, entegrasyon vb.

• Demiryolu Endüstrisi

Lokomotif üretimi, vagon ve komponent imalatı, kabin, boji, dizel motor, fren sistemi üretimi, sinyalizasyon çözümleri, güç sistemleri ve kablolama, hassas döküm, hassas işleme, montaj, boyama, kaplama vb.

• Otomotiv Yan Sanayi

Kamyon, hafif ticari araç, aktarma organları, motor ve motor parçaları, şaft gövdeleri, itfaiye araçları, kurtarma araçları, araç krikoları, araç kapı kilit sistemleri, treyler, tepsiler, koltuk sistemleri, jantlar, operatör kabinleri, şasi, aks mili imalatı, arka dişli mili ve otomotiv parçaları, vb.

 

Detaylı bilgi ve kayıt için: https://speedmatch2022.b2match.io/

Etkinlikle ilgili sorulaırnız için Eskişehir Sanayi Odasına cemil.dalkilic@eso.org.tr, Genel sorularınız için bizlere ncptransport@tubitak.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

 

MIND4MACHINES ÜRETİMDE DİJİTALLEŞME ÇAĞRISI TANITIM ETKİNLİĞİ, 28 NİSAN 2022

İstanbul Sanayi Odası’nın Avrupa Birliği Ufuk 2020 INNOSUP-01-2020 Programı altında koordinatörlüğünü yapmakta olduğu MIND4MACHINES projesi üretim sektörü için akıllı dijital çözümler üreten KOBİ ve startupların endüstri 4.0 alanındaki inovasyon çalışmalarına 3,3 Milyon Euro tutarında bir fon ile hem finansal destek sağlamayı hem de bir hızlandırma programı ve proje kapsamındaki diğer faaliyetlerle çarpan etkisi oluşturmayı hedeflemektedir.

İstanbul Sanayi Odası’nın Avrupa Birliği Ufuk 2020 INNOSUP-01-2020 Programı altında koordinatörlüğünü yapmakta olduğu MIND4MACHINES projesi üretim sektörü için akıllı dijital çözümler üreten KOBİ ve startuplarınendüstri 4.0 alanındaki inovasyon çalışmalarına 3,3 Milyon Euro tutarında bir fon ile hem finansal destek sağlamayı hem de bir hızlandırma programı ve proje kapsamındaki diğer faaliyetlerle çarpan etkisi oluşturmayı hedeflemektedir.

MIND4MACHINES kapsamındaki ilk çağrı 27 Nisan 2022’de açılacak olup, 29 Haziran 2022 TSİ 18:00’e kadar başvuru alacaktır. Çağrı kapsamında üretimin dijitalleşmesine yönelik proje fikri olan teknoloji tedarikçisi KOBİ’ler, üretim sektöründen son kullanıcı firmaların de yer alacağı çok ortaklı projelerde 120.000 Avro’ya kadar, tek teknoloji tedarikçisi içeren projelerde 60.000 Avro’ya kadar desteklenecektir. Çağrı dokümanları MIND4MACHINES web sitesinde yer alacaktır: www.mind4machines.eu/open-calls 

Çağrı ile ilgili detayların paylaşılacağı Tanıtım Etkinliği 28 Nisan 2022 Saat 11:00-12:00 arasında düzenlenecektir. Etkinliğe buradan kayıt olabilirsiniz.

PROGRAM

11:00 – 11:05 Açılış
Hakan Çoban, İstanbul Sanayi Odası Genel Sekreter Yardımcısı
11:05- 11:15 MIND4MACHINES Proje Tanıtımı
Tuğçe Sağdur Akdik, İstanbul Sanayi Odası Ar-Ge ve Teknoloji Şubesi Müdürü
11:15 – 11:45 MIND4MACHINES Üretimde Dijitalleşme 1. Çağrısı Tanıtımı
Eda Çığ Türktaş, MIND4MACHINES Proje Koordinatörü
11:45 – 12:00 Soru Cevap
12:00 Kapanış

Etkinlik, Zoom programı üzerinden gerçekleştirilecektir. Katılım ücretsizdir.

Zoom bağlantısı katılımcılara etkinlikten 1 gün önce e-posta ile iletilecektir.

 

KÜME 5 BİNALARDA VE ENDÜSTRİDE ENERJİ VERİMLİLİĞİ ALANI BİLGİLENDİRME ETKİNLİĞİ- 29 NİSAN 2022

etkinlik duyurusu

Ufuk Avrupa Programı “ Küresel Sorunlar ve Endüstriyel Rekabet” bileşeni altında yer alan altı kümeden beşincisi olan İklim, Enerji ve Mobilite Kümesi kapsamında, Avrupa Yeşil Mutabakatı ve Dijital Avrupa öncelikleri ile iklim, enerji ve mobilite alanlarıyla ilgili AB stratejilerinin hedeflerine katkı sunacak projelerin desteklenmesi hedeflenmektedir.

Rekabetin yoğun yaşandığı söz konusu kümede, Ülkemiz paydaşlarının katma değeri yüksek proje konsorsiyumlarında yer almaları büyük önem arz etmekte olup bu noktada paydaşlarımız uluslararası tanınırlıklarını artırma, rekabet yeteneklerini yükseltme, ileri düzey araştırma yeteneğini geliştirme ve en iyi altyapılara erişim sağlama gibi büyük fırsatlara erişebileceklerdir.

Bu bağlamda, enerji alanında Ülkemiz paydaşlarının Ufuk Avrupa programı dahlinde seçilen çağrılar hakkında bilgilendirilmesi, sunabilecekleri potansiyel projeler ve kurabilecekleri potansiyel ortaklıklar hakkında fikir alışverişinde bulunabilmesi amacıyla ilki 6 Aralık 2021 tarihinde gerçekleştirilen bilgilendirme etkinliğinin ikincisi 29 Nisan 2022 Cuma günü saat 10:00’da düzenlenecektir.

İkinci etkinliğin odak noktası olarak Küme 5-Hedef 4: Verimli, Sürdürülebilir ve Kapsayıcı Enerji Kullanımı başlığı altında çıkılan 2022 yılı ilk fasıl çağrısı belirlenmiştir.

Etkinlik katılımcı sayısı sınırlı sayıda tutulmuş olup bu sebeple kayıt formunda yeterli bilgi paylaşımında bulunmayan başvuru sahiplerinin kayıtları maalesef kabul edilemeyecektir.

Etkinlik gündemi ve etkinlik kapsamında ele alınacak çağrı başlıklarına ilişkin detaylı bilgi aşağıda yer almaktadır.

Etkinliğe kayıt yaptırmak için lütfen tıklayınız (Kontejan sağlandığından kayıtlar kapatılmıştır.).

Konuya ilişkin herhangi bir fikir, görüş, değerlendirme ve sorunuz olması durumunda bizler ile ne zaman isterseniz ncpenergy@tubitak.gov.tr adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Gündem:

09:45-10:00 Toplantı Açılışı ve Tanışma
10:00-10:15 Küme 5 İklim, Enerji ve Mobilite Genel Sunumu
10:15-11:00 HORIZON-CL5-2022-D4-01-[01,05] çağrıları hakkında bilgilendirme
11:00-11:30 Soru ve Cevap

Etkinlik Kapsamında Ele Alınacak Çağrılar:

Çağrı Kodu Çağrı Konusu Eylem Tipi TRL Proje Başına Sağlanacak Katkı (M€) Desteklenecek Proje Sayısı
Çağrı Açılış Tarihi: 28 Nisan 2022

Çağrı Kapanış Tarihi: 06 Eylül 2022

HORIZON-CL5-2022-D4-01-01 Demand response in energy-efficient residential buildings IA 6-7 4-6 2
HORIZON-CL5-2022-D4-01-02 Renewable-intensive, energy positive homes IA 6-7 4-6 2
HORIZON-CL5-2022-D4-01-03 Smarter buildings for better energy performance IA 8 4-6 2
HORIZON-CL5-2022-D4-01-04 Development and pilot demonstration of heat upgrade technologies with supply temperature in the range 150-250°C RIA 5 3-5 2
HORIZON-CL5-2022-D4-01-05 Development of high temperature thermal storage for industrial applications RIA 4-5 3 -5 2

 

 

UFUK AVRUPA – BATARYALAR ALANINDA ODAK GRUP EĞİTİMİ (KARMA ETKİNLİK) – 9-10 MAYIS 2022

Batarya

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından ortak finanse edilen ve yürütücüsünün T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, ana yararlanıcısının TÜBİTAK olduğu ve Rekabetçi Sektörler Programı kapsamında desteklenen “Ufuk 2020’de Türkiye Faz-II” Teknik Destek Projesi kapsamında Avrupa Bataryalar Ortaklığı çağrıları özelinde düzenlenecek olan Odak Grup Eğitimi (Karma Etkinlik) 9-10 Mayıs 2022 tarihlerinde İstanbul Point Hotel Barbaros’ta gerçekleşecektir.

İki gün boyunca sürecek yoğun bir çalıştay formatında düzenlenecek ve sabah ve öğleden sonra oturumları şeklinde gerçekleşecek olan etkinlik, Bataryalar alanında sürdürülebilir değer zinciri (value chain) eşliğinde birinci sınıf bir Avrupa araştırma ve yenilik eko-sistemini amaçlayan, Ufuk Avrupa Programı kapsamındaki İklim, Enerji ve Mobilite (Küme 5) alanındaki Avrupa Bataryalar Ortaklığı (Batteries European Partnership) çağrılarına (HORIZON-CL5-2022-D2-01) yönelik uluslararası proje konsorsiyumlarında yer almayı düşünen katılımcıları hedeflemektedir. Etkinlikte, 2021-2022 Çalışma Programı altında yer alan, Bataryalar için güvenlilik, maliyet, kullanıcı rahatlığı, hızlı şarj ve karbon ayak izi güncel konularının yanı sıra Batarya Çağrı başlıkları ile kesişiyor olması sebebiyle, “HORIZON-CL4-2022-DIGITAL-EMERGING-02-18” konu başlığına da yer verilecektir.

Eğitimde ayrıca, Ufuk 2020 programı kapsamındaki batarya alanındaki bir projede koordinatör olarak yer alan bir Türk firmamız ile Ufuk Avrupa 2021 Çağrılarında başarılı bir konsorsiyumda partner olarak yer alan bir araştırmacımız konuşmacı olarak tecrübelerini katılımcılarımızla paylaşacaktır.

Etkinlikte gerçekleşecek oturumlar, katılımcıların temel kavramlarını anlamalarına yardımcı olacak şekilde yapılandırılmış olup, batarya alanındaki çağrılara detaylı şekilde ışık tutmakla beraber etkinlikteki tematik uzmanlar ve Battery4EU’dan katılacak konuşmacıların deneyimlerinden ve kapsamlı bilgi birikimlerinden faydalanmalarına olanak sağlayacaktır.

Kayıt: Kaydınızı, takip eden ‘Google form’ dokümanı aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz.
https://docs.google.com/forms/d/1XGv1TOCSPXXyPfbYb7y6Nau6tXHkB8gg5n6zLddNvv0

Etkinliğe fiziksel katılım için, kayıt işlemini (fiziksel) gerçekleştirmeniz ve e-posta yolu ile Proje ekibi tarafından onay bilgilendirmesini edinmiş olmanız gerekmektedir.
Etkinliği çevrim içi olarak takip etmek isteyen katılımcılarımızın ise, etkinliğe çevrimiçi olarak başvuru gerçekleştirmiş olmaları gerekmektedir. Etkinliğe giriş için gerekli (Zoom giriş bilgileri) etkinlikten üç gün önce başvuru sahipleri ile e-posta yoluyla paylaşılıyor olacaktır.

Daha fazla bilgi için; proje ekibiyle k.gungor@idi.ie ya da s.dogrusoz@idi.ie adresleri üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

YAZIYI PAYLAŞ

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Sosyal Medya hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın!