UFUK AVRUPA YAKLAŞAN ETKİNLİKLER

ufuk_avrupa

EUROGİA CALL 19 ÇEVRİMİÇİ SEMİNERİ 11 OCAK’TA DÜZENLENECEK!

reeee

Bilindiği üzere, düşük karbonlu enerji teknolojilerinde yenilikçi projeler geliştirmeyi, uluslararası ortaklıkları desteklemeyi ve teşvik etmeyi hedefleyen EUROGIA 2020’nin devamı niteliğini taşıyan EUROGIA 2030 Programı 1 Temmuz 2021 tarihi itibariyle devreye alınmıştır. Green Transition çağrılarından elde edilen olumlu çıktılar ve yeni programın devreye alınması ile birlikte, Eurogia’nın kapsamına Çevresel Sorunlar ve Biyokaynaklar konuları da dâhil edilerek Teknoloji Yol Haritasına eklenmiştir. Eurogia2030 Teknoloji Yol Haritasına dilerseniz buradan ulaşabilirsiniz.

Bu kapsamda  Call 19 çağrısı açılmış olup söz konusu çağrı 18 Şubat 2022 tarihinde kapanacaktır. Call 19’a ilişkin tüm belge ve şablonları burada bulabilirsiniz.

Call 19 kapsamında yer alan başlıca konular:

  • Açık Deniz Rüzgar türbinleri, biyoenerji, güneş panelleri, yakıt hücreleri gücü-X, enerji depolama,
  • Hidrojen Yakıt hücresi (üretim, depolama, istasyon),
  • CO2 Yakalama, Ayırma ve Kullanım,
  • Yeşil ve Sıfır Emisyonlu Binalar, Akıllı şehirler, ısıtma
  • Binalarda BT çözümleri, akıllı izleme, 3D inşaat, konut tasarımında dijital ikizler
  • Şehirlerde AI, IoT, Bigdata, 5G/6G entegre çözümler
  • Akıllı Şebekeler, Mikro Şebeke, E-mobilite
  • Çevre ve biyolojik kaynakların izlenmesi
  • Kara, nehir, deniz drone ve uydu izleme sistemleri Endüstriyel robotlar, sensörler, uç bulut bilişim, Raman Kütle spektrometrisi, AI, büyük veri ve daha fazlası…

Bu kapsamda, Call19 kapsamı hakkında bilgilendirmede bulunmak amacıyla 11 Ocak 2022 tarihinde Eurogia tarafından bir çevrimiçi bir seminer düzenlenecektir.

Etkinliğe kayıt için contact@eurogia.com adresi ile irtibata geçilmesi gerekmektedir.

Ortak aramak ve varsa proje fikrinizi yüklemek için Brokerage Tool’u ziyaret edebilirsiniz.

 

ELEKTRONİK BİLEŞENLER VE SİSTEMLER PROJE PAZARI ETKİNLİĞİ (ECS 2022)

Elektronik Bileşenler ve Sistemler Proje Pazarı Etkinliği (ECS 2022)

Elektronik Bileşenler ve Sistemler proje pazarı etkinliği (ECS Brokerage Event 2022); AENEAS, Inside-IA ve EPoSS tarafından 18-19 Ocak 2022 tarihlerinde çevrim içi olarak düzenlenecektir. Elektronik bileşenler ve sistemler alanında faaliyet gösteren uzmanları bir araya getirerek Key Digital Technologies JU, Ufuk Avrupa ve 6G Smart Networks and Services JU programlarında proje önerilerinin oluşturulmasını hedefleyen etkinlik, elektronik bileşenler ve sistemler konusunda bir proje fikrine sahip olan veya bir proje konsorsiyumuna katılmakla ilgilenen tüm kuruluşlara açıktır.

ECS Etkinliğine katılım; AENEAS, Inside-IA ve EPoSS birliklerine üye olan firmalar ve kamu kuruluşları için ücretsizdir. Üye olmayanlar için giriş ücreti 40 Avro olarak belirlenmiştir. Etkinlik, katılımcıların proje fikirleri üzerinde görüşebilecekleri, konsorsiyumlara katılabilecekleri, iletişim ağlarını geliştirebilecekleri ve olası iş ortakları ile iletişim kurabilecekleri bir ortam sunmaktadır.

Etkinlik hakkında daha detaylı bilgi ve kayıt için ECS Collaboration Tool adresini ziyaret edebilirsiniz.

YAZIYI PAYLAŞ

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp

Sosyal Medya hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın!

Güncel Haberler ve Duyuruları kaçırmamak için kayıt olun.