UFUK AVRUPA YAKLAŞAN ETKİNLİKLER

ufuk_avrupa

UFUK AVRUPA GENEL BİLGİ GÜNÜ (KARMA ETKİNLİK)

Info Day 4

Sizleri, TÜBİTAK tarafından Kayseri’de dördüncüsü düzenlenen çevrim içi Ufuk Avrupa Genel Bilgi Günü’ne davet etmekten memnuniyet duyuyoruz. Etkinlik, Avrupa Birliği (AB) ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından ortak finanse edilen ve yürütücüsünün T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, ana yararlanıcısının TÜBİTAK olduğu ve Rekabetçi Sektörler Programı kapsamında desteklenen “Ufuk 2020’de Türkiye Faz-II Teknik Destek Projesi” kapsamında gerçekleştirilecektir.

Genel Bilgi Günü, Çerçeve Programlarıyla yeni tanışan veya programda az deneyime sahip potansiyel katılımcıların yanı sıra, yeni Ufuk Avrupa Çerçeve Programı hakkında bilgi edinmek isteyen deneyimli katılımcıları da hedefleyen bir tanıtım etkinliğidir. Bilgi Günü, AB araştırma ve yenilik programı ve projeleri hakkındaki bütün bilgileri sizlere sunacaktır. Etkinlik; Ufuk Avrupa Programı özelinde hazırlanan “Stratejik Plan”, programın alt alanlarında yayımlanan “Çalışma Programları”, bu alt alanlardaki açık çağrılar, proje başvuru metni taslakları ve bu program kapsamındaki oluşturulacak Ar-Ge ve inovasyon işbirliklerine nasıl dahil olunacağı hakkında katılımcılarla bilgi ve tecrübe paylaşmayı amaçlamaktadır.

Etkinlikte gerçekleşecek oturumlar, katılımcıların Ufuk Avrupa Programı’nın temel kavramları ile programa başvuru yapmak için gerekli tüm belgeleri anlamalarına yardımcı olacak şekilde düzenlenmiştir.

Bilgi Günü etkinliği, 18 Ocak 2022 tarihinde Kayseri Wyndham Grand Otel’de saat 10:00’da başlayıp, 17:00’de sona erecek şekilde gerçekleştirilecektir.

Etkinlik gündemi ve etkinlikte kullanılacak sunumlara erişmek içinhttps://th2020.zendesk.com/hc/en-us/articles/4409362837138-HE-4-Info-Day

AB Ufuk Avrupa Programına proje başvurularının çevrim içi portal aracılığıyla İngilizce yapılması gerekliliğinden dolayı etkinlik dili İngilizce olup, etkinlikte tercüme hizmeti sağlanmayacaktır.

Ön Kayıt: Etkinliğe ön kaydınızı, takip eden ‘Google form’ dokümanı aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz:

https://docs.google.com/forms/d/1tKyE8fzE4yNW4z4wJgj_INBTpChrK-LTwaqXwhCxIs4

*Etkinliğimizde, katılımcı sınırımızın olmasından dolayı fiziksel katılıma yönelik onay süreci olacağını belirtmek isteriz. Bu sebeple, etkinliğe sadece ön kayıt işlemini gerçekleştiren ve onaylanan katılımcıların katılımına izin verilecektir. Proje ekibi katılımı uygun bulunan katılımcılarla e-posta yoluyla iletişime geçiyor olacaktır. Bu sebeple ön kayıt formunu doldururken e-posta adresinizi doğru ve eksiksiz yazdığınızdan lütfen emin olunuz. Etkinliğe çevrim içi olarak katılmayı planlayan katılımcılarla ise, etkinliğin çevrim içi giriş bilgileri ve bağlantısı etkinlik tarihinden 3 gün önce yine e-posta aracılığıyla paylaşılıyor olacaktır.

Etkinliğe dair daha fazla bilgi almak için, teknik destek projesi ekibiyle k.gungor@idi.ie veya s.dogrusoz@idi.ie e-posta adresleri vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.

Görünürlük hakkındaki konular için lütfen proje iletişim ekibiyle th2020iicomms@idi.ie e-posta adresi vasıtasıyla iletişime geçiniz.

 

UFUK 2020 PROGRAMI AKILLI, YEŞİL, GÜVENLİ VE REKABETÇİ DENİZ YOLU TAŞIMACILIĞI İÇİN ARAŞTIRMA VE İNOVASYON SONUÇLARI ÇALIŞTAYI

zewt

Avrupa İklim, Altyapı ve Çevre Ajansı (CINEA), Araştırma ve İnovasyon Genel Müdürlüğü (DG RTD) ve STEERER Projesi (Sıfır Emisyonlu Deniz Yolu Taşımacılığına Yönelik Yapılanma) ile birlikte “Ufuk 2020 Programı Akıllı, Yeşil, Güvenli Ve Rekabetçi Deniz Yolu Taşımacılığı için Araştırma Ve İnovasyon Sonuçları Çalıştayı”, 7 Şubat 2022’de Brüksel’de ve aynı zamanda çevrimiçi olarak gerçekleşecektir.

Çalıştay, Ufuk 2020 Programı çerçevesinde gerçekleşen akıllı, yeşil ve entegre deniz yolu taşımacılığına yönelik yedi yıllık araştırma ve inovasyon yatırımlarının sonuçlarını sunacak ve Ufuk Avrupa Programında ilgili konulara ışık tutacaktır.

Etkinlikle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

Kayıt ve ajanda detayları ilerleyen günlerde açıklanacaktır.

Tarih: 7 Şubat 2022 Pazartesi, 09:30 –  16:15 (CET)

Organizatör: European Climate, Infrastructure and Environment Executive Agency

YAZIYI PAYLAŞ

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp

Sosyal Medya hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın!

Güncel Haberler ve Duyuruları kaçırmamak için kayıt olun.