BURSA ULUDAĞ TTO’DAN ‘AB FONLARI’ BİLGİLENDİRMESİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Bursa Uludağ Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (Bursa Uludağ TTO), TÜBİTAK uzmanlarının sunumu ile akademisyenler ve sanayicileri Ufuk Avrupa Programı hakkında bilgilendirdi. Etkinlikte AB fonlarından nasıl yararlanılacağı anlatıldı. Bursa Uludağ TTO Genel Müdür Yardımcısı Nihal Sağlam’ın moderatörlüğünde online yapılan toplantıda Avrupa Birliği fonları kapsamındaki çağrı başlıkları katılımcılarla paylaşıldı.

“AR-GE’DE ÖNEMLİ ADIMLAR ATTIK”

Üniversitelerin eğitim-öğretim faaliyetlerinin yanı sıra birçok işlevi olduğunu belirten Bursa Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Saim Kılavuz, “Türkiye, özellikle son 10-15 yıl içerisinde Ar-Ge için önemli adımlar attı. TÜBİTAK’ın hazırladığı projelerin Türkiye’yi muasır medeniyetler seviyesine taşıyacağına inanıyorum. Üniversite olarak, iş birliğinde bulunacağımız sanayi kesimleri ile TÜBİTAK sayesinde Ufuk Avrupa Fonu’ndan beklediğimiz destekleri alabilmeyi temenni ediyorum. Yılmadan usanmadan akademisyenlerimiz, sanayicilerimiz ve Ar-Ge çalışanlarımız olarak gayret göstereceğiz ve inşallah bu gayretin meyvesini Bursa ve Türkiye olarak göreceğiz” diye konuştu.

“TÜRKİYE’YE DEĞER KATACAK”

Akademisyenlerin ve sanayicilerin buluştuğu etkinliklerin her zaman olumlu sonuçlar doğurduğunu belirten Bursa Uludağ TTO Genel Müdürü Prof. Dr. Recep Eren de “Teknoloji Transfer Ofisi’miz üniversite-sanayi iş birliği ekosisteminin oluşmasında önemli bir kilometre taşıdır. Üniversite-sanayi buluşmalarında katma değeri yüksek ürünler, patentler ve projeler ortaya çıkıyor. Ortak çalışmalar neticesinde sonuçlanan bu çalışmalar, Bursa’ya ve Türkiye’ye kalkınmak için büyük değer katacak” diye konuştu. Türkiye’deki Avrupa Birliği fonlarının son yıllarda arttığı bilgisini paylaşan ULUTEK Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetici A.Ş. Genel Müdürü, Bursa Uludağ Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İrfan Karagöz ise “ULUTEK bölgesindeki firmalarımız ve akademisyenlerimiz, artan Avrupa Birliği fonlarından daha fazla pay alacak kapasiteye sahip. Düzenlenen seminerin de bu potansiyeli harekete geçireceğini düşünüyorum. ULUTEK ve Bursa Uludağ TTO olarak, verilen bilgilendirmeler doğrultusunda bu programlara başvuracak olanlara gerekli tüm destekleri vereceğiz” dedi.

Bursa Söylem Gazetesi 
https://www.bursasoylem.com/2021/04/05/bursa-uludag-ttodan-ab-fonu-bilgilendirmesi

Bursa Haber Merkezi
https://www.bursahabermerkezi.com/bursa/bursa-uludag-ttodan-ab-fonu-bilgilendirmesi-h44238.html

Yeni Bursa
https://www.yenibursa.com/bilim-ve-teknoloji/bursa-uludag-ttodan-ab-fonu-bilgilendirmesi-h11712.html

Bursa Hakimiyet
https://www.bursahakimiyet.com.tr/haber/bursa-uludag-tto-dan-ab-fonu-bilgilendirmesi-514089.html

Manşet 16
http://www.manset16.com/haber/bursa-uludag-ttodan-ab-fonu-bilgilendirmesi-h4735.html

Tele 16
https://www.tele16.com/egitim/bursa-uludag-ttodan-ab-fonu-bilgilendirmesi-h1144.html

Bursa Haber
https://www.bursahaber.com/egitim/bursa-uludag-ttodan-ab-fonu-bilgilendirmesi-h2027899.html

YAZIYI PAYLAŞ

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp

Sosyal Medya hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın!

Güncel Haberler ve Duyuruları kaçırmamak için kayıt olun.