ÜNİVERSİTEMİZ SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK SERTİFİKASI’NA KAVUŞTU

UI GreenMetric Sürdürülebilir Üniversiteler sıralama sisteminde dünyada 335. sıraya yerleşen Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ), kurum tarafından gönderilen sertifikasını teslim aldı.

Tarihinde ilk kez bir uluslararası sürdürülebilirlik değerlendirme kuruluşuna başvuran BUÜ’nün dünya sıralamasındaki yeri belli oldu. Türkiye üniversiteleri arasında ön sıralarda yer alan Üniversite, dünya genelinde ise 335. sıraya yerleşmeyi başardı.

Sürdürülebilirlik değerlendirme raporunda BUÜ’nün güçlü ve geliştirilmesi gereken yönleri olduğuna işaret eden BUÜ Sürdürülebilir Kampüs Koordinatörü Prof. Dr. Güray Salihoğlu, oluşturulan rapor doğrultusunda iyileştirme çalışmalarına devam ettiklerini vurguladı. Kampüs içerisinde yapılması gereken çalışmalar ve alınacak önlemler için bir eylem planı oluşturduklarını aktaran Prof. Dr. Güray Salihoğlu, alınan sıralama sonuçlarında emeği bulunan, daha sürdürülebilir bir kampüs için çalışmalar yapan tüm personele ve öğrencilere teşekkür etti.

BUÜ’nün  sürdürülebilirlik raporlarına ulaşmak için tıklayınız.

BUÜ’nün UI GreenMetric başvurusunda kullandığı verilere ulaşmak için tıklayınız.

Ekler:

  1. Sürdürülebilirlik Değerlendirme Raporu – uludag_edu_tr_factfile_2021_full
  2. Üniversitemizin 202-2021 Sürdürülebilirlik Raporu – uludag.edu.tr/dosyalar/anasayfa/haber_resimler/2021/ARALIK/surdurulebirlik-siralama-sonuclari/sustainability_report_buu_16_10_2021.pdf

 

 

 

YAZIYI PAYLAŞ

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on whatsapp
WhatsApp

Sosyal Medya hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın!

Güncel Haberler ve Duyuruları kaçırmamak için kayıt olun.