Öğrencilere

Web sitemizin Etkinlikler kısmından mail adresinizi yazarak kayıt olup eğitim ve etkinliklerimizden haberdar olabilirsiniz. Detaylı bilgi için 0224 280 85 70 numaralı telefonu arayabilir ya da buttoegitim@uludag.edu.tr adresine mail atabilirsiniz.  

FSMH ve Ticarileşme Birimimiz tarafından fikirleriniz incelenmekte, ön araştırması yapılmakta ve fikirlerinizin korunması için uygun müracaat yolları belirlenerek korunması sağlanmaktadır. Patentlenebilir fikirlerin tespiti için sizlerden buluş bildirimlerinizi alıyor, fikirlerinizin patentlenebilirliğini ücretsiz olarak inceliyor ve ön araştırma sonuçlarını en kısa sürede sizlerle paylaşıyoruz. Bunun için buluş bildirim formlarını doldurmanız ve bize iletmeniz yeterlidir. Buluş Bildirim Formunu web sitemizden indirebilirsiniz.

Bursa Uludağ TTO tarafından patentle korunan buluşların sanayiye transferi için patent değerleme işlemlerinin ardından sanayi ve yatırım ağlarına buluşların Patent Portföyü ile tanıtılması ve pazarlanması, lisans sözleşmelerinin hazırlanması, lisanslama süreçlerinin yönetilmesi, Akademisyen ve öğrencilerin tescille sonuçlanan bilimsel ve teknolojik çalışma sonucunda şirket kurulması söz konusu ise Girişimcilik ve Şirketleşme Birimi ile birlikte bu yönünde gerekli çalışmaların yürütülmesi sağlanır. Detaylı bilgi için 0 224 280 85 70 numaralı telefon ya da buttofsmh@uludag.edu.tr adresinden Fikri Sınai Mülkiyet Hakları (FSMH) Yönetimi ve Ticarileşme birimimiz ile  iletişime geçebilirsiniz.

TÜBİTAK BiGG ile girişimcilerin, teknoloji ve yenilik odaklı iş fikirlerini, katma değer ve nitelikli istihdam yaratma potansiyeli yüksek teşebbüslere dönüştürebilmeleri için, fikir aşamasından pazara kadar olan faaliyetlerin desteklenmesi ve uluslararası rekabet gücü olan, yenilikçi, teknoloji düzeyi yüksek ürün ve hizmetleri geliştirebilen başlangıç firmalarının oluşturulması amaçlanmaktadır. Programa başvurular bir uygulayıcı kuruluş ile yapılabilmektedir. ULUKOZA TÜBİTAK 1512 Teknogirişim Sermaye Destek Programı’nın Resmi Uygulayıcı Kuruluşudur. Programı başarı ile tamamlayan girişimler TÜBİTAK’tan 200.000 TL Hibe desteği almak için son değerlendirme paneline davet edilirler. ULUKOZA, %70’e varan başarı oranıyla girişimlerine bu desteği sağlamaya devam etmektedir. Detaylı bilgi için 0 224 280 85 70 numaralı telefon ya da buttoulukoza@uludag.edu.tr adresinden Girişimcilik ve Şirketleşme birimimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

ULUKOZA web adresi: www.ulukoza.com

Çok yakında kurulacak olan arayüzümüz sayesinde stajyer ve çalışan olarak firmaların talep ettikleri ihtiyaçlarını görüntüleyebilecek ve arayüzümüzden başvurunuzu ilgili akademisyenlerimiz aracılığıyla gerçekleştirebileceksiniz.