Sık Sorulan Sorular

Bursa Uludağ TTO, ULUTEK Teknoloji Geliştirme Bölgesi içerisinde yer aldığı için vergisel muafiyetlere sahiptir. Bursa Uludağ TTO aracılığıyla Ar-Ge Projelerinde danışman olarak yer alan akademisyenler de bu vergisel muafiyetlerden faydalanır. Bu vergisel muafiyetlerden birisi de gelir vergisi muafiyetidir.Bu sayede akademisyenlerin sene sonuna doğru maaşlarında fazladan bir düşüş yaşanmaz. Bursa Uludağ TTO üniversite-sanayi işbirliklerinde sözleşme sürecini yönetir, hukuk danışmanlığı aldığı büro sayesinde hukuki danışmanlık hizmeti sağlar. Mali süreç Bursa Uludağ TTO muhasebe birimi tarafından kurumsal bir anlayışla takip edilir.

Bursa Uludağ TTO Ar-Ge projelerinde üniversite ve sanayiyi bir araya getiren arayüz, sözleşmelerde akademisyen ve sanayi ile ayrı ayrı taraf olan bir köprü olarak yer alır. Bursa Uludağ TTO’nun sözleşme süreci yönetimi, hukuki danışmanlık hizmeti ve mali süreç takibi hizmetleri sayesinde akademisyen ve sanayi sadece teknik anlamda bir araya gelir.

Evet, Ar-Ge niteliği içermeyen danışmanlıklarda da Bursa Uludağ TTO’nun hizmetlerinden faydalanılarak Üniversite-Sanayi İşbirliği sağlanabilir.

Akademisyenler, öğrenciler, girişimciler, sanayi kuruluşları, kamu kurum ve kuruluşları Bursa Uludağ TTO ile çalışabilir.

Hayata geçirilmesi planlanan Ar-Ge projeleri için sanayi kuruluşları destek programlarına başvurabilir ya da özkaynaklarını kullanarak projeyi finanse edebilir.

Aradığınız cevabı bulamadıysanız bize aşağıda form aracılığıyla sorunuzu iletebilirsiniz.